keklik grup

Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama, 6 metreye kadar uzunlukta yer alan farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin kapı, pencere, cam balkon sistemi olarak hayatımızda işlevsel bir yer alması işlemidir. Alüminyum doğrama ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak farklı şekillerde üretilebilmektedir. C60 yalıtımsız profiller, aldoks yalıtımsız profiller gibi farklı alüminyum profillerinden meydana gelmektedir. Günümüzde maliyeti biraz yüksek olduğu için genellikle evler dışında işyerlerinde tercih edilmektedir.

 

Alüminyumun en büyük rakibi ise uzun yıllardır PVC yani plastik kaplı doğramalar olmuştur. PVC’nin alüminyuma büyük bir rakip olmasının sebepleri arasında maliyetinin düşük olması yatmaktadır. Kısa süre içerisinde uygulanabilen PVC kaplamalar maliyeti de düşük olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat PVC’lerin alüminyum doğramalara göre pek çok dezavantajı olması ve sağlıksız bir üretimin ürünü olması alüminyumun hala tercih edilmesine sebep olmaktadır.

 

 

Alüminyum ile PVC Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?
PVC’ler alüminyum sistemlere göre koku da yaptığı için özellikle evlerde PVC tercih edilmemektedir. Evlerde genellikle ısı yalıtım avantajlarına sahip olan alüminyum tercih edilir. Dışarıdaki soğuğu ve istenmeyen gürültüleri hiçbir şekilde içeriye almayan alüminyum profiller sayesinde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz sistemlerin sahibi olabilirsiniz. PVC sistemlerinin kısa ömürleri göz önüne alındığı zaman alüminyum doğrama için ayıracağınız bütçenin uzun vadede karşılığını alacağınızı garanti edebiliriz.

 

Alüminyum malzemelerin ayrıca temizliği de oldukça pratiktir. Özellikle cam balkon sistemlerinin içeriye doğru açılabilir yapısı sayesinde oturduğunuz yerden temizliği iç kısımlardan gerçekleştirebilirsiniz.


© 2017 - Efsaneweb Tarafından Hazırlanmıştır.

Copyright - www.keklikgrup.com